AZERBAYCAN GUMHURBAŞKAN’I İLHAM ALİYEV’E BRÜKSEL’DE ŞOK PROTESTO

3387

Belçika’nın başkenti Brüksel’de çok sayıda kişi, Azerbaycan Gumhur başkanı Aliyevin gelişini  protesto etti.

Azerbaycan Türklerinin Avrupada  muhalif lideri, Orduhan Timurhan.Rasul Mursalov,Ali Oguz,Vugar Azeri ve çok sayda Azerbaycanli müfalifler , Brüksel’de gerçekleştirilen AB Toplantısı sırasında Azerbaycan Gumhur başkanı İlham Aliyevin bulunduğu Hotelin karşısı’nda protesto düzenledi.

Avrupa’nın çeşitli kentlerinde yaşayan Azeribaycan’lı Türkler, yağmurlu ve soğuk havaya karşın başkent Brüksel’de Başbakan’ın konaklayacağı otelin önündeki  özel izinle toplandı.

Azerbaycan Gumhurbaşbakanı  Ilham Aliyev kendisini bekleyen protestocu kalabalığdan korkarak Hotel’e girdi

Uluslararası Yolsuzluk Algı Endeksi sıralamasında 2017,18 yılında 180 ülke içinde 122. Sırada yer alan Azerbaycan’la ilgili yolsuzluk, rüşvet ve para aklama iddialarının ardı arkası kesilmiyor. En yeni haberlerden birinde Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ile Olağanüstü Hallerden Sorumlu Bakan Kemaleddin Haydarov’un çocuklarının gizli yatırımları açığa çıkarılırken, diğerinde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) üyelerinin Azerbaycan için lobicilik yapmak üzere rüşvet aldıkları ortaya konuluyor.

Geçen yıl Organize Suç ve Rüşvet Kaydı Projesi (OCCRP) adlı sivil toplum kuruluşu tarafından hazırlanan “Azerbaycan Çamaşırhanesi” adlı rapor ;kara para aklama, lobicilik ve Avrupalı siyasetçiler ile gazetecilere para dağıtmak için kullanılan 2,9 milyar dolar değerindeki gizli bir fonun varlığını veri ve belgelerle ortaya çıkarmıştı.

İşde olay yerinden şok görüntüler

https://www.facebook.com/orduchan.teymurchan/videos/2743112619036721

 

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız