Azerbaycan Uluslararası Unverstetin eskı dolandırıcı rektörü Elşad Abdullayev ve kayınpederi “akademik” Huseyn Ahmedov, 2006’da 2007’de Azerbaycan’dan 10 milyon dolar paranı gizli çıkarmayı başardılar.

Aldığımız bilgilere göre Akademik Huseyn Ahmedov’un oğlu Mustafa Ahmetov uzun yıllar boyunca  Azerbaycan Devlet Güvenliği Hizmeti – MTN’de çalıştı,milyonlarla dolar paranın Azerbaycandan çıkarılmasında para karşılıgında meslektaşları ile gizli bir anlaşma yaptılar.
Elşad Abdullayev ve kaynpederi Azerbaycandan çıkardıkları 10 milyon dolara 2007 yılında  Praga Karlovy Varyda  Emerald Plus international şirketlerini bu parayla satın aldılar ve herkesten gizli tuttular.

Şirketler Elşad Abdullayevin karısı 20.08.1964 dogumlu  Reyhan Abdullayevanın ,(Huseyn Ahmedovun kızı) kizi 30.09.1988 yıl dogumlu Aynur Abdullayevanın , Hüseyn Abdullayevin karısı 25.10.1935 dogumlu  Sayalı Abdullayevanın, kizi 05.07.1968 yıl dogumlu Ayten Ahmedovanın ve  Elşad Abdullayevin  kayınpederi 17.07.1924 dogumlu “akademik” Huseyn Ahmedovadına resmileştirildi.


Hatta şantajçı Rus FSB ajanı Elşad Abdullayev, Paris’te Rusya  istiparatında  çalışan oğlu Elşen Abdullayevin adına  iki başka  şirket açmayı başardı ve bunuda her kesden gizli tuttu.

Belgelere göre,   Emerald Plus international şirketleri 11.10.2007 yılında Pragada  Bakü’nün . S.S.Ahundova 8/36  Caddesi’nde kayıtlı ve AR N044589 lisans numarası aldı ve her kesden gizli saklandı.

“Şirket ticari faaliyetlere odaklanıyor.

Emerald Plus international şirketleri, 31 Ekim 2017 tarihli mali rapora göre, şirketin toplam aktifleri 14 milyon 141 bin 159 manat veya 18,4 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Huseyn Abdullayev’ın bir diğer kızı olan Aytan Ahmedovanin (unvanı M.Huseyn76ev42 Baku Azerbaycan ) 1968 yılında doğdu ve Praga’da çok sayıda şirketi var.Emerald Plus international şirketleri  11.02.2016  tarihinden beri faaliyet göstermektedir. Kayıt Adresi: Ondrejska 108-11  360 01 Karlovy Vary


Şirketin 1 Ekim 2018 tarihli finansal dokümanlarına göre, karma varlıkların hacmi 10 milyon 495 bin 464 manat . Bu mülke 10 milyon 586 bin 380 lira yatırım yapıldı.

Aldığımız bilgilere göre, Elşad Abdullayev ve Huseyn Ahmedov  art arda kazanılan paradan Avrupa’da Ermeni Daşnak siyasi organizasyonlarına 130 bin euro para yardımı yaptılar
Azerbaycan uyruklu dolandırıcı “profesor”  Elşad Abdullayev 2009’da Rusiyanın baş kenti Moskvada  ermenilerle gizli bir iş kurdu ve Moskova’da sahip olduğu mülklerden birini  ermenilere böyük para karşılıgında   kiraye verdi.Ermenilerle kira ve biznes anlaşmasını  “dolandırıcı profesorun”  oglu Elşen Abdullayev imzaladı.Milyonlarca dolar gelir elde etmesine rağmen , dolandırıcı profesor Fransız  hükümetinden hala sosyal güvenlik alıyor!

Dahası, Elşad Abdullayev baldızı Ayten Ahmedova ve Huseyn Ahmedov Rusya’daki karanlık fontlara Azerbaycana karşı propoganda  aparmak için  her yil 50 bin euro para yardımı yaptılar,olay böyüdü  belgeler  internetde yayınlanınca Fransız polisi bu olayları araştırmaya başladı.Facebook şirketinin Vaşıngton ofisi Elşad Abdullayevin Rus istiparat servisiyle  gizli bağlantılarını duyduğunda facebook hesaplarını kapatti.

Bu şirketler  hepsi değil, Elşad Abdullayevin karısının oglunun kaynının kızının  Fransada Moskovada Türkiye ortaklarının da çok sayıda şirketi var.

Azerbaycan   güvenlik teşkilatları şu anda AZERBAYCAN’da bulunan bu  kişileri Huseyn Ahmedov ve onun agrabasını sorgulamalıdır.
Milyonlarca para  ülkeden çıkarmayı  nasıl başardılar?Milyonlarla dolar paraları bu kişiler nasıl kazandılar,vergi ödenildimi?
Elşad Abdullayev ve Huseyn Ahmedov  akrabaları gelirlerini kanıtlayamazlarsa, Azerbaycan tarafl Huseyn Ahmedov ve onun agrabasının  Praga Karlovy Varyda kara paralara alınmış  Emerald Plus international şirketlerine el koya bilir

Tüm firma bilgilerini buradan indirebilirsiniz.

priloha_k_dap_2015_-_emerald_plus_international_s.r.o

Ardı var……………………………

1 YORUM

  1. Bu yazılanlar doğruysa, neden Elşad Abdullayevin Azerbaycanda hala “ERA”ümumtehsil mektebi (okul), “Tebessüm uşaq bağçası” (ana okul), adına olan evlerin kira parası ve s. şirketleri çalışıyo? Neden kapanmadı? Özel ana okulu ve okuldan 100 binlerce para nereye gidiyo? Yapmayın ya Allah aşkına.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız