Tarihin siyah gecesi olarak bilinen ve bugün sözde soykırım iddialarıyla Türkiye’yi suçlayan ermenistan’in devlet başkanı direktifleri doğrultusunda ermeniler Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde Hocalı kentini ele geçirmek için 25 Şubat gecesi katliam amacıyla harekete geçmiştir.


Hocalı’nın işgali sonucu Azerbeycan Türkleri sivil, silahsız, çocuk, kadın, ihtiyar ve genç ayrımı yapılmadan ermeniler tarafından katledilmiştir.O gece 613 kişi vahşice katledilmiş , 83 çocuk, 106 kadın acımasız yöntemlerle işkence yapılarak öldürülmüştür.Vahşi bir hayvan, bir insana saldırsa bu kadar vahşileşemez.Eminim ki Azerbeycanlı kardeşlerimiz bu vahşeti tasavvur bile edemez.Unutulmamalıdır ki ermeniler 1905 ve 1920 yılları arasında da
Kafkasya’da yaşayan Türkler ve Kürtlere katliam yapmışlardır.Bu durum onlar için alışılmış aynı zamanda acımasız bir devlet olduğunun kanıtıdır.Ermeniler sebebiyle 2.5 ile 3 milyon arasında müslüman nüfus hayatını kaybetmiştir.Durum göz ardı edilemeyecek derecede önemli bir konudur .

Dünya bu katliama , bu vahşete sessiz kalmamalıdır.Türkiye Türkü olarak Azerbeycanlı kardeşlerimizin acısını yürekten hissediyorum. 23 Şubat Brüksel meydanında Avrupa Parlamentosu önünde ve bütün kamuoyuna karşı gerçekleştirdiğimiz program ile acısını hala dün gibi içinde yaşayan ve Avrupa’nın her ülkesinden çıkıp gelen kardeşlerimizle tek yürek olduğumuzu gösterdik. Bu katliamın ermeniler tarafından yapıldığı kanıtıyla sesimizi dünyaya duyurduk.

Dökülen kanlar unutulmaz , Türk Müslüman ülkeler bir anda yıkılmaz çünkü bu topraklar kolay kazanılmadı, kolay da kaybedilemez . Tarihe baksınlar.Dünya’ya medeniyet öğretmiş Türklerin katliamı olamaz.Katliam görmek isteyen dönsün ermenilerin yaşattığı Hocalı’ya baksın.
Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısını paylaşıyor, Hocalı Katliamı şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
Unutmadık , Unutturmayacağız..

Selam ve dua ile..

Betül Erenoğlu
Brüksel
23.02.2019

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız