Azerbaycan Azadlıq Gazetesi genel yayın yönetmeni, Azerbaycan Saati programının hazırlayıcısı ve sunucusu, ayrıca Avrupa’dan yayın yapan TURAN TV’nin kurucusu ve yayın yönetmeni Ganimet Zahid:Pek çoğu Iraklı olan birçok PKK üyesine Azerbaycan pasaportu verildi diye basına açıklama yaptı

Açıklama şöyle:

Azerbaycan Iç içleri Bakanlıgı Genel Pasaport ve Kayıt ve Göçmenlik Bürosunun 10 memuru tutuklandı.Peki bunun nedeni neydi?

Edinilen bilgiye göre, PKK/KCK silahlı terör örgütü bünyesinde faaliyet gösteren ve örgüte üye olmak suçundan aranan  binlerle  İrak’lı PKK üyeleri ,Azerbaycan Gümhur Başkanı İlham Aliyevin çevresindeki kürt asıllı memurların mali  destegiyle başkent Baku’ya gelerek  sahte kimlikler ile Azerbaycan Emniyet Müdürlüğü’ne pasaport müracaatı yapıyorlar.

Tüm bilgileri dikkatinize sunuyorum. Pek çoğu Irak’lı olan birçok PKK üyesine Azerbaycan pasaportu verildi. Bu sözde PKKçı sahte Azerbaycanlı “vatandaşlar” önce Bakü’de Ramada Otel’e yerleştirildi ve ardından Avrupa ülkelerine gönderildi.Ramada otel Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyevin akrabası ve onun şahsi muhafızlarının başkanı kürt asıllı  Beylar Eyyubova’ya aittir.

Yeminlikle  not ediyorum,daha önce PKK’lara sahte Azerbaycan pasaportu verilmesini eski Azerbaycan Ulusal Güvenlik Servisi (MTN -MİT) başkanı Eldar Mahmudov yaptı , Eldar Mahmudov görevden alındıktan sonra, bu işlemler İlham Aliyevin  şahsi muhafızlarının başkanı Beylar Eyyubov’a devredildi. Eldar Mahmudov, bu işlemi İlham Aliyev’in doğrudan talimatı üzerine gerçekleştirdi.
Not: PKK üyeleri pasaportlarını Avrupa’ya gönderme sürecinde kirli terörist niyetleri olabilir mi?

Azerbaycan Devlet yetkililerinin PKK terör üyelerine  pasaport vermesi terörün desteklenmesi demektir. Bugün Türkiyede kimseye sırr degil ,PKK’a ve  PYD’de terror örgütü üyeleri açık gizli  Nahçivan’da Vasif Talıbov desteği ile devet ve özel hastahanelerde tedavi ediliyor.Güzey İrak’tan binlerce pkk’çı Azerbaycan’da “SOCAR” başkanı Fetoçu Rövneg Abdullayev ,”Azersun holding” başkanı Abdolbari Gözel ve Kemaleddin Haydarov mali desteği ile  askeri akademilerde,tıpp unversterinde egitim alıyorlar.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız