Fransız Senatör: ‘’Erdoğan’da gidici’’

Venezuela’da gerçekleşen darbe girişimini destekleyen ülkelerden biri olan Fransa ağızdaki baklayı çıkardı. Fransız senatör Esther Benbassa, twitter hesabından ‘Maduro gidici, sıra Erdoğan’a gelecek’ ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın skandal bir kararla, Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu geçici hükümet başkanı ilan ederek, darbe girişiminde bulunmasının ardından, Avrupa Birliği yetkilileri ve üye ülke temsilcileri daha önce 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminde olduğu gibi darbeyi tanıma yarışına girdi.

O Avrupa ülkelerinden başı çeken Fransa oldu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa’nın, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Mayıs 2018’de “yasa dışı” biçimde bu göreve seçilmesinin ardından ülkede demokrasinin yeniden inşasını desteklediğini söyleyerek alenen darbeye destek verdi.

Fransız senatörler ise Cumhurbaşkanı Macron’a destek verdi. Demokrasi söylemlerini rafa kaldırdı. Venezuela’da yaşanan darbe sevinçlerini Türkiye’de gerçekleşmesini dilemeye başladı.

Fransız senatör Esther Benbassa, twitter hesabından “Maduro gidici, sıra Erdoğan’a gelecek” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2019-01-26 at 15.50.11

Fransa ve Fransız senatörler böylelikle kendisi için meselenin demokrasi ve seçilmiş yönetimler olmadığı bir kez daha kanıtladı.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız