Alman Cumhuriyet Bielefeld Başsavcılığı’nda, uzun süre Azerbaycan’da tutuklanan ve hapishaneden serbest bırakılan dolandırıcı Riyad Aliyev hakkında bir dava açılmıştır.

Riyad Aliyev, 100-den fazla  Azerbaycan vatandaşını kandırarak,para’larını çaldı ,Fransada “cinayet ortagı” Elşad Abdullayev’in desteğiyle, önce Macaristana oradan Almanyaya kaçtı.Almanlardan siyasi sığınma almak istedi.Bu işe iki kez baş vurdu,bilgilerimize göre, Almanya “BAMF” kurulu  iki kez Riyad Aliyev’e kaydolmayı  ve temyiz başvurusunu resmen reddetti.

Riyad Aliyev Almanyada Firudin Duginin destegiyle , Azerbaycan mühalifet parti liderleri adına ,yanı sıra gerçeğe uygun olmayan bildiriler yayınladı ,mültecileri şantaj etti, 100-lerle Azerbaycan vatandaşını Almanyada dolandırdı.
Böylece Almanyada ermenilerle karşılıklı Azeri mültecilere karşı şantaj ve iftira videosu hazirladı ve şantaj videosunun çekilmesinden sadece 1 dakika sonra Riyad Aliyev ve Fransa’da yaşayan Rus istiparat servisi FSB tarafından yerleştirilen ajan Elşad Abdullayev tarafından yayınlandı.

Buna ek olarak, Facebook’un sahte makalelerdeki hakaretleri üzerine açılan davaya Riyad Aliyev ve Elşad Abdullayev eklendi.

Bu nedenle, Alman savcılık ofisi zaten Riyad Aliyev’i bilerek işlediği suçlardan bilerek suçlu olarak tanımlamıştır. Bunun nedeni, Riyad Aliyev’in Fransa’da yaşayan dolandırıcı bir “profesör” olan Elşad Abdullayev ile ve Almanya’da yaşayan Firudin Dug’un Avrupa’da yaşayan Azerbaycanlı göçmenlere karşı önceden şantaj ve iftira planı hazırlamak için suç örgütü içinde olmasıydı.

Bilinen davada, adı geçen göçmenler, Alman İçişleri Bakanlığına şikayette bulundular . Olayların polis teftişleri sonucu Riyad Aliyev ve Elşad Abdullayev tarafından işlendiği tespit edildi.

Halen, Almanya Yüksek İfadesi Cumhuriyet Başsavcılığı olayı ve gerçeği araştırıyor.

Mühabirimiz  Almanya  Blifeld’in Başsavcılik ofisine başvurdu. Savcılık, olayın gerçekleştiğini doğruladı. Savcılık çalışanı, Riyad Aliyev’in, Almanya’da işlenen suçla ilgili başka bir bilgisi  olanvarsa, yukarıda belirtilen adrese yazılı olarak başvurmalarını tavsiye ettiğini söyledi.

Riyad Aliyev’in aşağıdakilere başvurabileceğini hatırlayalım: Statsanwaltsschaft Bielefeld, Rohrteichstrasse 33 33602 Bielefeld “

Ajan Riyad Aliyev’in ses kaydı internette yayınlandı, yaptığı konuşmada Azerbaycan İstihbarat Servisinin (DTX) bir ajani olduğunu söyledi ve Avrupada yaşayan azeri mültecilerden Berlinde Azerbaycan İstihbarat Servis servis çalışanlarına bilgi verdiğini söyledi.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız