Azerbaycan’daki mücadele zaten politik mücadeleden çıktı, zaten Azerbaycan’da milli bir mücadele. Bu güç yalnızca ulusal isyanla değişecek. Sadece halkın devrimi ile değişecek, toplum bunun halk değil, büyük Türk haganının varisi olduğunu anlamalıdır. Diriliş zamanı, uyanma zamanı, 2019’da Azerbaycan’a gelip tüm mikropları kir tarihine sokmanın zamanı geldi. Çünkü kötüler güneş olacak ve ebedi karanlığın derinliklerinde yaşayacaklar.

Avrupa Azerbaycanlıları Milli  Birliği Konseyi ve Uluslararası Hakk  Adalet Teşkilatı adından özellikle,bloger  Mehman Hüseynov ve haksız yere tutuklanan 160 siyasi tutuklu kardeşlerimizin  Aliyev diktatörlüğünden derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.Ulusal zenginliklerimizi 25 yıl boyunca kasp edenler , eğitimimizi tahrip eden, 25 yıl boyunca özgürlüğümüzü ortadan kaldıran ve halkımızın tüm ulusal, dini ve ahlaki değerlerini aşagılayan rejim mensuplarınln kendilerinin zindanlara salınması gerek.

Şimdi bizler de “ Avrupa Azerbaycanlıları Milli  Birliği Konseyi ve Uluslararası Hakk  Adalet Örgütü ” olarak, ümmet ve kardeşlik sorumluluğuyla bu yiğit ve kahraman kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu, kutlu mücadelelerinde onları hiçbir zaman yalnız bırakmayacağımızı, zulüm ve tuğyanın tüm zincirleri kırılıncaya kadar da bu kardeşlerimizle omuz omuza olacağımızı bir kez daha haykırıyoruz. Mehman Hüseynov’un şahsında direnişin tüm erlerini ve bütün Müslüman tutsaklarını selamlıyoruz.

“ Avrupa Azerbaycanlıları Milli  Birliği Konseyi ve Uluslararası Hakk  Adalet Örgütü olarak, Mehman Hüseyin’e sona kadar destek vereceyimizi ilan ediyoruz!

 

AAMBK Başkanı:Qabil Rza

Hakk Adalet Örgütü Başkanı:İlqar Rzayev

Isveçre

 

 

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız