Bakü’de Neftchilar metrosunun yakınında Azerbaycan Halk Cephesi Partisi aktivistleri ve diğer sosyal-siyasi aktivistler, hapiste olan bloger “Mehman Hüseynova özgürlük!”, “Siyasi tutuklulara özgürlük!” Sloganları ile protesto düzenlediler.

Baku Polis’i protestocu’lara  müdahale etti ve protestocu’ların çoğu kadin gözaltına alındı ​​ve karakollara götürüldü.

Hapiste olan bloger Mehman Hüseynova karşı 2018 yılı Aralık 26-da yeni cinayet işi başlanıb. 14 saylö  Cezaevi çalışanına zarar vermekle suçlanıyor. Blogger bunun yalan ve iftira  olduğunu söylüyor. Mehman 26 Aralık’ta avukatları aracılığıyla açlık grevine başladığını açıkladı

Mehman Hüseynov 3 Mart 2017 tarihinde iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. O, Nesimi Rayon Polis İdaresinin polis memuru  Musa Musayevin özel sahte  itham kuralında kaldırdığı iddia esasında cezalandırılıb – polise iftira atmakta suçlu bilinip.

Bloger, tutuklamanın sosyal ağlarda onun Azerbaycan Gumhur başkanı İlham Aliyev ve onun çevresi hakkinda yolsuzlugu ortaya çıkaran ifşaedici  videogörüntülerle bağlantılı olduğunu söyledi.
Mehman Hüseynov, hükümet memurlarını  çektiği videolarda eleştirdi ve bazı üst düzey yetkililer, milletvekilleri hakkında yazılar yayınladı ve sosyal ağlarda yayınladı. Videolar kamuoyunda tartışmaya neden oldu.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız