Zumrud Mammedova:Pezeveng Elşad Abdullayev! Sen ve kardeşlerin çalışdıgın ABU(Azerbacan uluslararası unverstesi) ofisini bir genelev haline getirdiniz.İktidar mensuplarına fahişə sattın.Genel ev laboratuarında hakkımızda bilgi toplamak için cok çalıştın ama  alınmadı.Seni mahkemede ifşa ettim

Azerbaycan Cumhuriyeti qazetesinden benimle ilgili bir kağıtı nasıl aldınız?Ben zaten bunu mahkemede açıkladım ve seni tekrar ifşa ettim.

Ben tutuklanmadım ama buna çok çalıştın.Bac’ın oğlu Azad Mursaliyev  için bir tuzak kurdun onu unversteye ABU-ya  çağırdın ve  orada bir asker arkadaşıyla tutuklattın.

azad mursaliyev

Batılı arkadaşımla, onların mahkemesinde bulundum, Azad Mursaliyev bana ne dedi biliyormusun?

-Erkek  kardeşını katl ettiren bir katilden ne beklemek olardı sonucda benide tutuklattı dedi.

Acik beyan ediyorum sen Elşad Abdullayev kardeşin Mahir Abdullayevi  para için öldürdün,1 milyon dolar para için. Yargı arifesinde kardeşin Mahir Abdullayevin karısıyla  ile tanıştım ve konuştum.Bana dedi ki Elşad iyi biliyor Mahir nerede.Mahiri Elşad katl ettirdi.

Elsevar adlı  erkek kardeşin Cumhuriyet  Baş  Savcılığı’nda çalışıyordu, onun aracılıgıyla 35.000 dollar mahkeme hakimi Tahire rüşvet verdin, bizi tutuklatman için.Ama kalemini kırdılar.Bakü’de çok fazla dolandırıcılık yaptınız.Milyonlarla dolar parayı Moskovaya taşıdınız

Ofisinizi bir genelev haline getirdiniz, Mahir kardeşinde sizin kadar şerefsiz ve igrençti.

Eski iç içleri bakan yardımçısı Zahit Dunyamaliyevın, Mahir Abdullayevi senin adamların tarafından   öldürdüğünü  aynı zamanda artık  bu olayı senin itiraf ettiyini  ve dilini karnına soktuğunu basına açıkladıgını iyi hatırlıyorsun

Bu arada, 2009 yılında Elşad Abdullayev başkanlığındaki Uluslararası Üniversite, insan organlarında yasadışı nakli ve insan ticareti yapmakla suçlandı.

“Üniversite” kapatıldı ve kaçınılmaz tutuklamadan kaçan  Elşad Abdullayev derhal Paris’e uçtu.

Fransız yetkililere siyasi sığınma başvurusunda bulunan yolsuzluğa uğrayan Azerbaycanlı Abdullayev, göçmenlik hizmetinden Rusiya  vatandaşlığını gizledi.

Elshad Abdullayev’in Rusya vatandaşı olduğunu doğrulayan pasaport bilgisini aldık

Eski milletvekili Gümşüd Nuriyev, Olaylar gazetesine verdiği röportajda Elşad Abdullayev’in bir süredir KGB( Rus gizli istiparat servisi) için çalıştığını ve kaptan rütbesine sahip olduğunu söyledi.
Dolandırıcı “Profesör” Elşad Abdullayev’in KGB’nin bir ajanı olduğu gerçeği, Azerbaycan’da yaygın olarak bilinmemektedir.

Elshad Abdullayev, agent du KGB

Elşad Abdullayev’in bir diğer akrabası olan Azad Mursaliyev, Rusya Federasyonu Devlet Duması’nda çalışıyor.Ayni zamanda Azerbaycan gumhur başkanı İlham Aliyevle cok sıcak ilişkilere sahip oldugu söylenilir.


Akrabalar Rusya’da korkmadan yaşıyorlarsa, Elshad Abdullayev neden Fransa’ya yerleşti? Fransız yetkililer bunu düşünmeli!

Buna ek olarak, Elşad Abdullayevin suc ortagı aynı zamanda Almanya’da bir mülteci olarak  yaşamakta olan bir suistimalci Riyad Aliyev, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin gizli istiparat servisi (KGB) ajanıdır.
Riyad Aliyev kendisi telefon konuşmasıyla Berlin’deki Azeri KGB’nin özel hizmetleriyle görüşeceklerini söyledi.Riyad Aliyevin ses kayti internete sizdı

Daha önce  “profesör” Elşad Abdullayevin Rusya Federasiaysinin vatandaşı olduğuna dair belge yaymışdıq.Həmin belgelerde Elşad Abdullayevin tüm aile üyelerinin tamamının Moskova’nın Odinsovski bölgesinin Marfino Sokak’ta bulunan a 26 B adresinde menzile kayıtları olduğu göstərilirdi.Elşad Abdullayevin oğlu Elşen Abdullayevin Ermenilerle yaptığı anlaşma dösyesi açıkçası, yasal adresi Moskova Odinsovski bölgesinin Marfino kentinde 26 B menzilli Elşad Abdullayeve aittir.

Şimdi onlardan birini okuyucuların kararına sunuyoruz

Elsad Abdullayev, Avrupa’daki Rus istihbarat yetkililerin ajanıdır

Bilgi için bildiriyoruz ki,  Elşad Abdullayev Fransa’da 3 aylık oturmla tek yaşıyor.Ailesi bile Elşadı Parisdeki evinde   yaptığı ahlaksızlıklardan dolayı onu atıp Moskova’ya gitti.
Ama ilginç olan şu ki, ailesinin Moskova’da luks  villalarda ve tam güvenli yaşadıgı halde dolandırıcı “profesorun” Fransa’da 3 aylık izinle  yaşaması neye hesablanmış ola bilir?.

Elşad Abdullayevin Rusya ve Azerbaycan istiparat servisinin talımatlarıyla Azerbaycan muhalefetinin Avrupada taninmish figürleri ve gazetecileri hakkındaki dezenformasyon yayımlamasi halihazırda Avrupa kolluk görevlilerinin dikkatini çekti.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız