Avrupa’daki siyasi mülteci hayatı yaşayan ,hukuk savunucusu Azerbaycan vatandaşı Vidadi İskenderlinin babası İskender İskenderovun kabrinin hakaret olunması Azerbaycan medyasında ve sosyal ağlarda tartışma konusu haline geldi.Mezar, iğrenç hakaretlerle aşağılandı ve internet yoluyla Youtube sokuldu.

Bir kaç ay önce  televizyon ekranda beliriyen Azerbaycan Cumhurbaşkanı yardımcısı  Ali Hasanov  gazetecileri , Vidadi İsgandarlı’ya karşı suskun kalmakta kınadı ve qazeteçilere  açıkça neden İskenderlinin cevabı verlmiyor sorusunu sordu.

Ali Hasanovun bu televizyon konuşmasından sonra , İskender’linin babasının mezarına hakaret olundu

Ali Hasanov tarafından  Azerbaycan vatandaşlarına karşı talımatı verilen bu çirkin olay  Azerbaycan Gumhur başkanı İlham Aliyev ve ailesine ihanet etmekten başka bir şey değildir.

Almanya’da azerbaycanlı siyasi göçmenler Ali Oğuz ve Rafayil Priyev ismlı kişiler Almanya mühabirimize verdiyi açıklamada , Vidadi İskenderli’nin babasının mezarına hakaret eden şahsların , Gumhur başkan yardımçısı Ali Hasanov ve akrabalarına bağlı hükümet yanlısı web sitelerinden birinin editörü oldugunu açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

Ali Oguz:Bu kirli olayın organizatörleri sfera.az sitesinin baş editörü Emil Mammadov ve onun amcasının çocukları
Emil’ın  bunlari  Gumhur başkanlıgı ofisinden gelen bir talımatla yaptırtığı artık her kese belli

Vidadi İskenderlı: “Ali Hasanov’un direk talımatı  olmadan kimse bunu yapamaz” dedi.Polis yapılan bu çirkin olayla  ilgili olarak bir kaç kişileri gözaltına aldığını ancak daha sonra iç içleri bakanı Ramil Usubovun talımatıyla   serbest bırakıldığını söyledi.

Gumhur  başkan yardımcısı, kendisine yöneltilen suçlamaları şiddetle reddediyor, “Azerbaycan karşıtı çevreleri” kampanyayı örgütlemekle suçluyor ve avrupada yaşayan Azerbaycanlı mültecileri yasaya aykırı olarak tehdit ediyor.Bu arada Ali Hasanov ve  Fetullah Gülen  bağlantısı hakkında konuşmalar sengimir

Paralel Yapı`nın Gülen örgütünün Azerbaycan`dakı esas adamı  medyadan sorumlu (Medya dedikte Azerbaycan ve Türkiye`deki TV qazeteler vebsiteler  ve dergiler aittir) başkan yardımcısı Ali Hasanovdur.

1991-96 Azerbaycanda Vidadi Iskenderli,Azerbaycanda savçı olara göreve atandı ve Haydar Aliyev döneminde bir kaç Azerbaycan makamlarına dava açtı ve hemende görevinden alındı.Görevden alındıktan sonra muhalefete devredildi ve insan hakları faaliyetlerine katıldı. Birkaç kez tutuklandı. 2016 yılında Fransaya iltica baş vurusu yaptı

İskenderli Azerbaycan hükümetinde yüksek görev yapan kişileri, onların aile üyelerini, Azerbaycan Milli Meclisi’nin millet vekillerini keskin eleştirileri ile tanınıyor.

Nyheter mühabirinin aktardığı bilgilere göre  Azerbaycan istiparatının(DTX) yıllardır muhalifet sıralarına sokmaya çalıştıgı ismlerden biri,her kesin dolandırıcı,ahlaksız kimi tanıdıgı sahte “profesör”  Elşad Abdullayev adlı Rusya vatandaşı.
Bu “kişi” Rusiya ve Azerbaycan istiparat teşkilatının (KGB) resmi ajanı.tüm kahpelikleri ustalikla yapa bilen birisi.

Elshad Abdullayev agent dösyesi ve karisi Reyhan Abdullayev

Ali Hasanov’a karşı komple yazılar tirajlayan Elşad Abdullayevin yaptıgı Rus ve Azerbaycan istiparatının hazırladıgı sadece tuzak ve kirli bir politik oyun …
Aslında Ali Hasanov ve Elşad Abdullayev çok yakın arkadaşlar
Kimse bu tuzaga düşürülmesin.

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız