Türk kızı okulunun önünde öldürüldü! Saldırgan kaçamadı

Hollanda’da yaşayan Türk Kızı Hümeyra Öz, eğitim gördüğü okulun önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Türk kızı okulunun önünde öldürüldü! Saldırgan kaçamadı

Hollanda basını, 16 yaşındaki Türk kızı Humeyra Öz’ün okul girişinde, 31 yaşındaki Bekir E. tarafından vurulduğunu; saldırganın yakalandığın Humeyra Öz’ün ise hayatını kaybettiğini yazdı.

Olay dün yerel saatle 13.00 sıralarında Rotterdam’ın batı bölgesindeki Designcollege’de meydana geldi. Yerel basın,Humeyra Öz’ün eğitim aldığı Tasarım Okulu’nun önüne bisikletini bıraktığı esnada saldırganın silahını art arda ateşlediğini; genç kızın okula kaçmak istediğini ancak başaramadığını yazdı. Olay yerinden kaçan saldırganın ise birkaç kilometre sonra Bergeslaan’da polis tarafından yakalandığı ve hala gözaltında olduğu vurgulandı.

Okuldaki diğer öğrenciler, saldırganı daha önce de gördüklerini ve Humeyra‘nın onu tanıdığını; saldırganın Humeyra‘yı daha önce de rahatsız ettiğini ve Humeyra‘nın onu sosyal medya hesaplarından engellediğini söyledi.

Olayın görgü tanıkları saldırganın 8 kez ateş ettiğini; kızın kaçmak istediğini ancak kaçamayarak yere yığıldığını söyledi.

YENIAKIT

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız