Azerbaycan Uluslararası Unverstet baş veren yolsuzluklar üzünden 2010 yılında Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kaldırıldı.Azerbaycan vatandaşlarına 2008-2010 yıllarında  20000 dolar  karşılığında üniversiteye hiç uğramadan resmi işlem  yaptığını söyleyerek, bazı belgeler imzalatıp sahte diploma temin ettiği öne  sürülen dolandırıcı profesor Elşad Abdullayev Rusya ve Azerbaycan  pasaportuyla ve  Rus istihbarat servisinin yardımıy’la Parise yerleşti.

 

“Ne yazık ki, dolandırıcı “rektor” Elşad Abdullayevin rüşvet ve sahte unversite diplomaları satması nedeniyle  orada eğitim görmüş binlerce azerbaycanlı öğrenci diploma alamadı.
Bu gerçekler hakkında çok sayıda şikayet yapəldı. Şikayetler, sahte diplomaların yanı sıra, yasadışı transfer sırasında Elşad Abdullayeva büyük miktarlarda rüşvet verilmesi ile ilgiliydi.

“2010 yılında insan organlarının yasadışı nakli ile ilgili Ukrayna baş savçılıgı  tarafından dile getirilen cezai soruşturma sırasında Azerbaycan Uluslararası Unverste (ABU-nun) gelenleri olan klinikte böyle olgular belirlendi. 2009 yılında, bu klinikte böbrek nakli üzerine yaklaşık gizlin 10 yabancı ameliyat edildi. Bu ameliyatlar Ukraynalı doktorlar tarafından gerçekleştirildi. Genel Savcılığa bir ceza davası açıldı. Orada adı geçen Elşad Abdullayevle  ilgili suç işinin malzeme ayrılarak Azerbaycan Baş Savcılığına sevkedildi ”

.

Kliniğin yöneticisi Dilara İsmayılova soruşturmaya ifadesinde tüm bu yasadışı eylemleri işte Elşad Abdullayevin talimatı ile hayata geçirdiğini söyledi: “Ayrıca kaydetti ki, yasadışı organ transplantasiyalarından elde ettikleri 100 bin ABD dolarını Elşad Abdullayevin kendine çekti.

Bundan öncede şikayetler olundu.Şikayetlere dayanarak, bazı ABU yetkilileri adalete teslim edildi.Dolandırıcı “rektor” Elşad Abdullayev  Azerbaycanda çalışdıhı dönemde  üniversite öğrencilerinin  10 milyon dolar parasını Rusya’nın özel hizmetlerinin (FSB) yardlmıyla Rus bankalarına yerleştirmeyi başardı.Moskova’da, kendi adına  milyon dolar değerinde uluslararası  “SNQ” unverstesini  satın aldı ve bunu her kesden sırr olarak sakladı.

Yolsuzlugun boyutu Güzey Kıprız TC. kadar gelip cıktı. Böyle işler yapan bir adam bugün kendisini yolsuzlukla savaştığını gösteriyor.
Elshad Abdullayev herkesin yasa önünde eşit olduğunu bilmeli.

Ayrıca, yatırımdan sonra Moskova’da  milyon dolarlıq mülkler  aldı, ailesiyle birlikde Rus vatandaşlığını kabul etti.

Azerbaycan uyruklu dolandırıcı “profesor”  Elşad Abdullayev 2009’da Rusiyanın baş kenti Moskvada  ermenilerle gizli bir iş kurdu ve Moskova’da sahip olduğu mülklerden birini  ermenilere böyük para karşılıgında   kiraye verdi.

Ermenilerle kira ve biznes anlaşmasını  “dolandırıcı profesorun”  oglu Elşen Abdullayev imzaladı.

Alınan bilgiye göre, Azerbaycanda Elşad Abdullayev’i taniyan her kes, onun aşırı bir şerefsiz ,ahlaksız, aptal ve Rusiya istiparat servisi “FSB’nin resmi ajanı olduğunu söylüyor.

Elshad Abdullayev, Avrupa’da Rus istihbarat servisi tarafından görevlendirilen bir ajandır.

Insanlara yaptıgı şerefsizlikden dolayı karisi Reyhan Abdullayev bile keçen sene 2017 ilindan dolandırıcı “profesoru” terk etmiş ve Paris’ten  Moskva’ya gitmiş orada  başka birisiyle evlenmiş oldugu iddia olunyor.
Ailesi onu terk ettikten sonra,Elşad Abdullayev  40 fazla sahte feysbuk hesapları acarak Azerbaycan hanımıarına  teror yagdiriyor

 Elşad Abdullayev ile bağlı şikayeti olanlar bu ünvana  başvurabilirler:

AdressePlace Beauvau, 75008 Paris, France Telefon+33 1 49 27 49 27

 

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız