Azerbaycan Parlamentosu eski milletvekili Gümşüd Nuriyev, Olaylar gazetesi ile yaptığı röportajda, Azerbaycan’ın Uluslararası Üniversitesi eski “dolandırıcı rektörünü” Elşad Abdullayev’in dünya çapındaki bir dolandırıcı, propagandacı ve KGB ajanı oldugunu söyledi 

İddia bu sitede aznews.az’a eklenmiş ve yayınlanmıştır.

Azerbaycan parlamentosunun eski üyesi Bay Nuriyev, KGB dezenformasyon bürosunda çalışan dolandırıcı Elşad Abdullayev’i bir dolandırıcı ajan  olarak nitelendirdi.

Eski milletvekili Gümşüd Nuriyev, Olaylar gazetesine verdiği röportajda Elşad Abdullayev’in bir süredir KGB( Rus gizli istiparat servisi) için çalıştığını ve kaptan rütbesine sahip olduğunu söyledi.
Dolandırıcı “Profesör” Elşad Abdullayev’in KGB’nin bir ajanı olduğu gerçeği, Azerbaycan’da yaygın olarak bilinmemektedir.

Elshad Abdullayev, agent du KGB

Gümşüd Nuriev, “Bu kesinlikle bir durumdur” diyerek, Elşad Abdullayev yayınladıgı mevcut videonun yakın zamanda da ilgili uzmanlar tarafından incelenip analiz edildiğini söyledi. Yapılan işin profesyonelliği göz önüne alındığında Elşad Abdullayev’in oldukça yüksek bir seviyede bir KGB ajanı olduğu vurgulandı.

Bu arada, 2009 yılında Elşad Abdullayev başkanlığındaki Uluslararası Üniversite, insan organlarında yasadışı nakli ve insan ticareti yapmakla suçlandı.

“Üniversite” kapatıldı ve kaçınılmaz tutuklamadan kaçan  Elşad Abdullayev derhal Paris’e uçtu.

Fransız yetkililere siyasi sığınma başvurusunda bulunan yolsuzluğa uğrayan Azerbaycanlı Abdullayev, göçmenlik hizmetinden Rusiya  vatandaşlığını gizledi.

Elshad Abdullayev’in Rusya vatandaşı olduğunu doğrulayan pasaport bilgisini aldık.

Kendisine ve ailesine ait Rusya pasaportlarının kopyalarını sunuyoruz:

Elshad Abdullaev – Rusya Federasyonu PASSPORT vatandaşı – Abdullaev Elshad İslami oglu, 09/25/54 doğum yılı, 4611 sayılı köyde TP tarafından yayınlanan seri numarası: 46111. Odintsovsky ilçesinde 14 Ocak 2011 tarihinde Moskova bölgesinde Rusya’nın Nemchinovka OUFMS. Odintsovsky ilçesinde kayıtlı, Moskova bölgesi, s. Marfino, Bina 26 V. Rusya Federasyonu vatandaşı olan yabancı bir pasaport, 64, sayı 3967781’den ayrıldı.

Mevcut bilgilere göre, Fransız makamları, yıllarca kendisine verilen üç aylık geçici oturma izni ile yaşamak zorunda kalan bir sahtekâr olan profesöre siyasi sığınma hakkı vermeyi reddetti.

Elşad Abdullayev, Azer Mursaliyev’in yakın akrabası, Rus FSB’nin basın organında çalışıyor.

Elşad Abdullayev’in bir diğer akrabası olan Azad Mursaliyev, Rusya Federasyonu Devlet Duması’nda çalışıyor.Ayni zamanda Azerbaycan gumhur başkanı İlham Aliyevle cok sıcak ilişkilere sahip oldugu söylenilir.


Akrabalar Rusya’da korkmadan yaşıyorlarsa, Elshad Abdullayev neden Fransa’ya yerleşti? Fransız yetkililer bunu düşünmeli!

Buna ek olarak, Elşad Abdullayevin suc ortagı aynı zamanda Almanya’da bir mülteci olarak  yaşamakta olan bir suistimalci Riyad Aliyev, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin gizli istiparat servisi (KGB) ajanıdır.
Riyad Aliyev kendisi telefon konuşmasıyla Berlin’deki Azeri KGB’nin özel hizmetleriyle görüşeceklerini söyledi.Riyad Aliyevin ses kayti internete sizdı

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız