Yakın zamanda editörlük büromuz yolsuzluk üzünden kapatılmış Azerbaycan Uluslararası Üniversitesi eski yozlaşmış rektörü Elşad Abdullayev’in hakkında bir dizi bilgi aldı.Sitede alınan bilgilere göre, 2012 yılında Fransaya sıgınan eski dolandırıcı unverste rektörü Elşad Abdullayev Avrupa’da kirli şantajından vazgeçmek istemiyor.O Fransa’da yanlış faaliyetler gerçekleştirmeyi başardı.Avrupada  kirli kiber kriminal çetenin başında durmasıyla baglı resmi bilgiler mevcuttur.Alınan bilgilerede Elşad Abdullayev, aileleriyle (eşi Reyhan Abdullayeva ve oğlu Aynur Abdullayeva ve Eltac Abdullayev)   birlikte 2011 yılında Rus vatandaşlığı aldı.Amma bu haberi her kesten bir sır olara  sakladı.Aynı zamanda   bir kaç yıl önce  sığınak sunduğunda bunu Fransız  yetkililerinden de sakladı.Şu anda, karısı Moskova polikliniğinde çalışıyor.2009 yılında Elshad Abdullayev başkanlığındaki Uluslararası Üniversite, insan organlarının yasadışı nakli ve satışı ile suçlandı. Üniversite kapatıldı ve kaçınılmaz tutuklamadan kaçan  Abdullayev hemen Paris’e uçtu.

Eski rektor Fransa”da Azerbaycan pasaportlarını Fransız Göç Ajansına sundu amma o böylece Rusya Federasyonu pasaportlarını Fransız makamlarından gizletmeyi başardı.

Elşad Abdullayev’in Rusya vatandaşı olduğunu doğrulayan pasaport verilerini sunuyoruz.

Rusya Federasyonu vatandaşı PASSPORT, Abdullayev Elshad İslami, 01/14/2011 tarihinde Odintsovsky Bölgesi’nde Moskova Bölgesi’nde Rusya’nın Nemchinovka OUFMS köyünde TP’ye verilen seri 4611, sayı 175161, doğduğu 09/25/54 seri. . Marfino, 26 V. Rusya Federasyonu vatandaşı uluslararası pasaportu, 64, sayı 3967781

Elşad Abdullayevin eşıne ait bilgilerde yer almakda

Abdullayeva, Reyhan Huseyn Kızı.
.. Tıp Bilimleri Adayı: 14.00.01 / Abdullayeva Reyhan Huseyn Kyzy; [Savunma yeri: Rus Halk Halkı Dostluk Üniversitesi]. – Moskova, 2009. – 200 p. : 14 Il.
Doğum ve Jinekoloji.Rusya vatandaşı

Elshad Abdullayev’in bir başka akrabası olan Araz Mursaliyev, Rus Devleti Duma’sında çalışıyor.


Elşad’ın agrabası  Azer Mursaliyev, Rus istiparatı “FSB”-nın dış ilişkilerini düzenleyen basın yayın organında çalışıyor.

Eğer akrabaları  Rusya’da korkusuz özgürce yaşarsa, o zaman Elsad Abullayev neden Fransa’da yerleşti?
“Profesör” Elşad Abdullayev , istihbarat bilgilerini Avrupa’dan bu kişiye aktarıyor! Bu adam Elshad Abullayev’in Rusya’daki tüm gizli bizneslerini  kontrol ediyor.

Fransa yetkililerinin bilgilerine göre Fransa ,azeri “profesöra” siyasi sığınma hakkı vermeyi reddettiler.Fransada azeri “profesör” Elşad Abdullayev , 2012 yılından kendisine verilen üç aylık geçici oturma izni ile yaşamak zorundadır.Buna ek olarak, Elşad Abdullayev tarafından Strazburg Mahkemesine  (Elnur Madzhidli) tarafından sunulan kardeşı Mahir Abdullayev davasında falsivikassiya hakkında çok önemli bilgiler aldık

Elşad Abdullayevin Rusya’daki faturasında milyonlarca dolar kara  para villaları  ve  çeşitli pahalı araçları olan oglu Elşen Abdullayevde Rusya vatandaşı babasının kirli kara paralarını kontrol  ediyor.

Dolandırıcı azeri “profesor” Elşad Abdullayev hakkında bir yolsuzluk olgusu sunduk
Bir keresinde ABU’da eğitim için ayrılan parayı yöneten bir profesör,Halktan çaldıgı paraya  Moskova’da  1 milyon dolar değerinde bir şirket kurdu .

Sizlere şirketinizin mali vergi belgelerini sunuyoruz.

(Şirket “NOU VPO” MU S.NG. “Kayıt tarihi – 15 Mart 2010, kayıt memuru – Moskova Bölgesi Federal Vergi Dairesi Ofisi. Tam resmi adı – YÜKSEK PROFESYONEL EĞİTİMDE YOK DEVLET EĞİTİM KURUMU” ULUSLARARASI ÜNİVERSİTE S.N. “Yasal adres: 263025, MOSKOVA bölge, Odintsovo ilçe, MARFINO d 26V. Telefonlar / fakslar: … +7 (495597) 6001. Ana faaliyet” Yüksek mesleki eğitim “Rektör – Eldshad Abdullaev İslam Ogly, Örgütsel Kendi formu Değerler – özel mülk.
Kaynak tarih eşiği
Ekim 2012 Bildirisi
Rossi hücreleri
İEÜ Şubat 2012
Abdullaev Elshad İslami oglu http://unfall.ru/view/nou_vpo_mu_s_n/652843)

Ne yazık ki, Azerbaycanlı soruşturma makamlarının ağır argümanlarına ve tartışmasız argümanlarına rağmen, Fransa, Batı demokrasisinin incir yaprağı ile çıplak arka tarafını örten terrier dolandırıcıları getirmeyi reddediyor!
Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden birinin en tehlikeli emsali belirlediğini ve Azerbaycan’daki suçların büyümesini teşvik ettiğini düşünün.

Vatandaşlar tarafından Fransız Savcılığı’na ve Göçmenlik Bürosu’na yapılan şikayetler Elşad Abdullayev’e karşı açılacak ve o  yasadışı eylemlerinden kesinlikle mahkum olacak.

Kaynak

http://europanews-ch.over-blog.com/2018/10/beyn-lxalq-d-l-duz-elsad-abdullayevl-bagli-yeni-sensasion-x-b-rl-r.html

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız