Seçimden önce Mustafa Sönmez imzalı bir köşe yazısında:

” İsveç’te yaşayan ve politik partilerde aktif görev alan kişilere karşı bazı çevrelerden çirkin saldırılar devam ediyor.Üç yıl önce İmar ve İskan Bakanı Çevre Partili Mehmet Kaplan’a karşı sürdürülen ve istifasıyla sonuçlanan olay, bugün Göteborg bölgesinde Merkez Partisi’nden 2’nci sırada milletvekili adayı olan ve yüzde yüz seçilme şansına sahip Mikail Yüksel için oynanıyor.

Aynı oyun yine aynı partiden Linköping bölgesinden milletvekili adayı ve belediye başkan yardımcısı olan Muharrem Demirok’a karşıda yürütülüyor. …”

iddiasını hayretle okudum. Hayretimin sebebi, bütün gücünü her zaman devletimizi karalamak için harcayan bu portalın kırk yılda bir nasıl oldu burada haksızlığa uğrayan vatandaşlarımıza sahip çıkıldığı oldu. Kendi kendime ”aferin onlar da hizaya geliyorlar” dedim.

Şimdi önümde aynı portalın aynı ”değerli” yazarı Mustafa Sönmez’in nın PKK yandaşı Serkan Köse ile yaptığı mülakatı var.

Mülakat ”Serkan Köse Türkiye doğumlu Sosyal Demokrat bir politikacı. On yaşlarında İsveç’e taşındı. Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Uluslararası Ekonomi dalında ön lisans sahibi. Sosyal Demokrat İşçi Partisi Milletvekili ve Dışilişkiler Komisyonu, İşpiyasası Komisyonu üyesi olarak görev yapıyor. Aynı zamanda Meclis İnsan Hakları Komitesi Başkanlığı’nı yürütüyor. Serkan Köse ile İsveç seçimleri öncesi yaptığımız söyleşiyi sunuyoruz” diye başlıyor ve yaptıklarını överek devam ediyor.

Bu yazar yıllardır İsveç’te yaşadığı halde, Serkan Köse’nin İsveç parlamentosuna Lawen Redar ve 7 kişiyle birlikte verdiği   2016/17:2825 sayılı teklifle parlamentonun Kürtlere özgürlük hakkı verilmesi kararı almasını istediğinden habersiz mi? İsveç postası bu kişiyi överek cehaletini mi ”vatanseverliğini” mi ilan etmiş oluyor!

YOKSA SERKAN KÖSE’Yİ METHEDEREK  SOSYAL DEMOKRATLARA YALAKALIK MI EDİYORLAR?

Erkan Hoca

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız