Ben Lozan’ın zafer olduğunu iddia edenlere …

 Savaş parayla yapılır. ABD’nin bu liderlik oyunu şimdiye kadar acaba kaç trilyon dolara mal oldu? Nasıl oluyor de İkinci Dünya Savaşından sonra Avrupa’yı kalkındırmak için 15 milyar dolar gönderebilen ABD bu gün 21 dolar trilyon borçla dünya borç rekortmeni oldu. 1971 yılına kadar Amerikan merkez bankası 35 dolar karşılığı 1 ons (28,34 g.) altın vermeyi taahhüt ediyordu. Kabaca bir hesapla o zaman altının gram fiyatı 1,25 dolar oluyor. Bu gün altının gram fiyatı 46,55 dolar olduğuna göre ABD ekonomisinin halihazırda ne halde olduğunu hesap edebilirsiniz. Sözün kısası ABD kendi kuyusunu kazmakla, müttefikleri de durumu seyretmekle meşgul.Malumunuz, İkinci Dünya savaşından sonra kurulan Birleşmiş Milletlerin gayesi dünyanın vicdanı olup büyük balığın küçük balığı yutmasına mani olmaktı. Böylece dünyada barış sağlanacak ve yeni savaşların çıkmasına mani olunacaktı. Ne yazık ki BM zamanla bu hedeften uzaklaştı ve başta ABD olmak üzere,  güvenlik konseyi’nin beş daimi üyesinin arka bahçesi oldu.

Bu sebeple 24 Eylül 2014 te BM Genel Kurulunda Konuşan Cumhurbaşkanumız, Birleşmiş Milletler’in etkisizleşmesine vurgu yaparak. ”Irak’tan Suriye’ye, Filistin’den Yemen’e, Mısır’dan Libya’ya, Afganistan’dan Ukrayna’ya kadar, geniş bir coğrafyada yaşanan krizler insanlığın vicdanını yaralayan görüntülere sahne oluyor, daha fazla mazlum insan hayatını kaybetmeden, BM sorunlara ağırlığını koymalıdır”. Filistin’de sadece birkaç gün içinde iki binden fazla masum insanın  katledildiğinin altını çizen Erdoğan ”çocuklar ölürken kimse masum değil,  tüm kararlar bir ülkenin iki dudağı arasında olamaz, dünya 5’ten büyüktür! diyerek ABD’yi tenkit edip bir ezber bozdu ve diğer üyeleri uyardı.Erdoğanın dört yıl önce attığı bu Osmanlı tokatı ABD’de hala unutulmamış olmalı ki  şimdi, son seçimde tekrar cumhurbaşkanı seçilen devlet başkanımızı itibarsızlaştırmak için, bir papazın tutuklu olmasını  bahane ederek, bize bir ekonomik  saldırı düzenlediler. Şahsi kanaatim; aziz milletimin birlik ve beraberliğini muhafaza ederek bu belanın da üstesinden geleceğidir.

 Kehanetime gelince: ”Tarih tekerrürden ibaret olduğuna göre; Kendini ”Dünya demokrasi polisi” addeden ABD, yakın zamanda ekonomisinin çökmesi yüzünden dünya lideri olma vasfını kaybedip bir sıra devleti olacaktır.  Bu çöküşe ”dünya beşten büyüktür” diyerek BM üyelerini uyarıp çöküşü hızlandıran Reisimizle iftihar edelim.

selamlar!

ERKAN HOCA

DÜŞÜNCELERİNİ YAZ, SESİNİ DUYUR

Lütfen Yorumunuzu yazınız
Adınız